Jesteśmy firmą z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, która zdobyła uznanie zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Nasze doświadczenie oraz ciągłe dążenie do rozwoju pozwoliły nam zbudować silną pozycję w Europie oferując produkty najwyższej jakości, dostosowane do potrzeb naszych klientów.
https://rolmex.kalisz.pl/wp-content/uploads/2023/10/o-firmie-2.png

Pierwsze kroki i dynamiczny rozwój

Od naszego założenia na początku lat dziewięćdziesiątych, cieszyliśmy się dynamicznym rozwojem, przekształcając się z lokalnego producenta suszy warzywnych i przypraw w rozpoznawalną markę. Z biegiem czasu, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku, zdecydowanie zwiększaliśmy naszą sieć handlową w kraju. Centralne położenie naszej siedziby w Kaliszu umożliwiło nam szybką dostawę towarów do klientów – zazwyczaj w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia.

Aby zapewnić regularność dostaw i utrzymanie wysokiej jakości naszych produktów, zdecydowaliśmy się na zwiększenie importu z krajów Dalekiego i Środkowego Wschodu, Ameryki Południowej i Środkowej. Dodatkowo, zwiększaliśmy areał upraw u naszych dostawców warzyw przeznaczonych na susze, koncentraty spożywcze oraz komponenty dla naszych mieszanek przyprawowych.

Dążenie do najwyższej jakości zawsze było naszym priorytetem. Nasze inwestycje w rozbudowę bazy produkcyjno-magazynowej oraz zakup nowoczesnych środków transportu, pozwoliły nam na znaczące podniesienie standardów obsługi klienta oraz jakości oferowanych produktów.

Kierunek jakości: Inwestycje i certyfikacje

Rozszerzaliśmy swoją działalność, wchodząc w obszar importu i eksportu przypraw masarskich i cukierniczych, herbaty, suszy oraz koncentratów spożywczych. Nasza firma zdobyła zaufanie wielu krajowych i zagranicznych odbiorców hurtowych, zakładów spożywczych oraz przetwórni.

Z pełnym zaangażowaniem podjęliśmy działania na rzecz uzyskania certyfikacji jakości. W 2000 roku rozpoczęliśmy prace nad wdrażaniem systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN ISO 9002. Sukces ten umożliwił nam wejście do grona firm spełniających wysokie standardy jakości. W grudniu 2003 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością oparty o normę ISO 9001:2000, a następnie ISO 9001:2008. Od 2001 roku funkcjonujemy z certyfikatem HACCP, a w październiku 2013 roku wdrożyliśmy System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000:2005. Następnie, w 2016 roku z powodzeniem wdrożyliśmy system BRC, a w 2023 roku uzyskaliśmy certyfikat GMP+.

Zapewnienie właściwej jakości i higieny sprzedawanych wyrobów jest dla nas kluczowe, dlatego jesteśmy pod stałym nadzorem uprawnionych jednostek takich jak WIJHARS, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Te działania umacniają naszą pozycję jako odpowiedzialnego dostawcy na rynku krajowym i zagranicznym, co skutkuje ciągłą, systematyczną sprzedażą naszych wyrobów oraz budowaniem trwałych relacji z klientami z krajów Unii Europejskiej.

https://rolmex.kalisz.pl/wp-content/uploads/2023/10/o-nas-rolmex.png

Odkryj smaki z Rolmex / jakość, którą możesz poczuć i posmakować

Odkryj smaki z Rolmex / jakość, którą możesz poczuć i posmakować